Dovolujeme si ct. publiku nabídnout:

 

"KAŽDÝ TANČÍ SWING" 

Ve svém novém koncertním pořadu přinášejí Melody Gentlemen, hrající v původním složení malých předválečných tanečních orchestrů,  řadu swingových a tanečních hitů 30. a 40. let minulého století i swingové verze světových jazzových standardů v podání sólistů Melody Gentlemen - Nikol Tománkové, Frederiky Babuliakové a Lukáše Michny. Se svými swingovými  houslemi se představí i nová tvář orchestru - "moravský Grappelli" - Jaroslav Panák. Humorná konference navozuje pohodovou atmosféru pomyslného souboje československých autorů taneční swingové hudby (Jaroslava Ježka, Kamila Běhounka, Jaroslava Moravce, Josefa Stelibského, Jiřího Traxlera a dalších) s jejich americkými hvězdnými protějšky a inspirátory (Georgem Gershwinem, Irvingem Berlinem, Glennem Millerem ..). Koncert možno doplnit ukázkami swingových tanců v podání tanečníků SWING TEAMU DUBŇANY.

Délka pořadu: 90 min. /možno rozdělit přestávkou na 2 části/

 

"ŠLÁGRY Z ČASŮ NAŠICH BABIČEK S KARLEM HEGNEREM" - KONCERTNÍ POŘAD

Koncertní vystoupení sestavené z prvorepublikových filmových melodií a tanečních šlágrů, jejichž interprety byly známé filmové i pěvecké hvězdy té doby - Oldřich Nový, Vlasta Burian, Hana Vítová, R. A. Dvorský, Inka Zemánková, František Krištof Veselý, Zdena Sulanová, Ljuba Hermanová a další. Program čerpá z tradice, kdy téměř z každého prvorepublikového filmu zazněla melodie, která se záhy stala šlágrem. Pojďte se tedy, společně s námi, přenést do oněch časů našich babiček, jejichž pohádka mládí se již bohužel nevrátí. Vracejí se však melodie té doby, k jejichž poslechu vás v našem pořadu srdečně zveme!

Délka koncertu:  90 min. /možno rozdělit přestávkou na 2 části i doplnit dobovou módní přehlídkou spolku PRVOREPUBLIKOVÁ MÓDA/

 

"ADVENTNÍ ŠLÁGRY S MELODY GENTLEMEN" - VÁNOČNÍ KONCERTNÍ POŘAD

Adventně laděný koncertní pořad sestavený z prvorepublikových  melodií, doplněný vánočními swingovými evergreeny.
 
Délka koncertu: 60 min. /možno doplnit módní přehlídkou zimních a slavnostních dobových oděvů/
 

MELODY GENTLEMEN HRAJÍ K TANCI I POSLECHU

Pro nejrůznější společenské příležitosti - svatby, firemní večírky, taneční večery, recepce, plesy apod. jsme připravili směs swingových evergreenů i tanečních šlágrů 30. a 40. let minulého století(včetně valčíků, waltzů, tang i polek), kterými vás rádi pobavíme. Rádi zahrajeme i na přání hostů akce /nutno zajistit vytištění repertoáru pro výběr skladeb/.

Délka produkce dle požadavku pořadatele.

                                                                                                                                       

"KAREL HEGNER MEZI FOLKLÓREM A SWINGEM" /I ADVENTNĚ LADĚNÁ VERZE S LIDOVÝMI KOLEDAMI I VÁNOČNÍMI SWINGOVÝMI EVERGREENY/

Společný koncertní pořad Melody Gentlemen a Cimbálové muziky Aleše Smutného. Oblíbený zpěvák lidové hudby, herec i moderátor Karel Hegner zpívá s oběma hudebními soubory folklórní písně i dobové šlágry. Humorná konference pana Křivánka, navozující pohodovou atmosféru pomyslného hudebního souboje  swingu a folklóru. Virtuosní čísla Cimbálové muziky Aleše Smutného proti prvorepublikovým evergreenům i novým kusům v repertoiru Melody Gentlemen dokazujícím, že již v předválečném období dokázali autoři taneční hudby zajímavě využít lidové motivy.  Bližší informace žádejte na tel. 603 516 358.

"V REPUBLICE ČSR" - HUDEBNÍ POŘAD VLASTENECKÝCH PÍSNÍ S DVOJNÍKEM T. G. MASARYKA

Obzvláště pro městské slavnosti, oslavy či komponované prvorepublikové pořady si dovolujeme nabídnouti dvojníka prezidenta Masaryka. Ctěnému  publiku předvedeme slavnostní příjezd /příchod/ prezidenta, zazní státní hymna, Masarykovy oblíbené písně i předválečné vlastenecké skladby V republice ČSR, Jediná mezi všemi aj. Pořad může býti doplněn přehlídkou dobového vojska, účastí autoveteránů i scénkou "Voláme sláva", ve které je publikum připravováno na příjezd a uvítání prezidenta. Délka pořadu do 30 min.

 

"TRAMPSKÁ ROMANCE"

Pořad oblíbených prvorepublikových trampských melodíí v původních úpravách dobových orchestrů a pěveckých skupin. Zazní i  šlágry Jedu nocí, Letí šíp savanou, Je na západ cesta dlouhá, Niagára, Pojď kamaráde a řada dalších.

Délka koncertu dle dohody a požadavku pořadatele

PRVOREPUBLIKOVÉ  PROGRAMY

Kromě hudební produkce MELODY GENTLEMEN  pro váš retro program rádi zajistíme:

- dobové módní přehlídky

- stylová taneční vystoupení 

- dvojníka T. G. Masaryka                     
- prvorepublikové vojsko vč. bojových ukázek
- vystoupení  Retro Dua s dialogy z předválečných filmů i dobovými kouzly
- dobový fotoateliér i kejklíře a pouťové umělce ve stylu Rozmarného léta a řadu dalších rozmarností pro váš návrat do časů našich babiček...